Sort by
  • Mortal Kombat

    ★★

  • Ludo

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Ravening

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★½

  • Anima

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Bhobishyoter Bhoot

  • Hail Satan?

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Debi

    ★½

  • Nabarun

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Tumbbad

  • Roma

    ★★★★½

  • The Wild Pear Tree

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Haldaa

    ★★★

  • Crystal Eyes

  • Wonder

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • November

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Colours of Innocence

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • The Accountant

    ★★½

  • Byomkesh O Chiriakhana

  • Mirror Game

    ★★★½