RSS feed for At Oussama

At Oussama has logged 39 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jim: The James Foley Story

Jim: The James Foley Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
24 Weeks

24 Weeks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Being 17

Being 17

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tanna

Tanna

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mine

Mine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
3000 Nights

3000 Nights

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Timecode

Timecode

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry