• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • No Time to Die

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Outside the Wire

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

  • Magic Camp

    ★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

  • Worth

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • His House

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½