Sort by

ateeb has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night Drive

Night Drive

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Woman Times Seven

Woman Times Seven

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Edit this entry  
11
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry