Sort by
  • Me, Maryam, the Children and 26 Others

    ★★★

  • Anubhuti

    ★★★½

  • Merry Christmas

    ★★★★

  • Killer Soup

    ★★★

  • Kho Gaye Hum Kahan

    ★½

  • Dunki

    ★★

  • The Archies

    ★★

  • Animal

    ★★½

  • Sam Bahadur

  • Wonka

    ★★★★

  • Kaathal – The Core

  • The Walk

    ★★

  • Everybody Loves Sohrab Handa

    ★★★½

  • Indi(r)a's Emergency

    ★★★

  • 12th Fail

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Khufiya

    ★★★½

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★

  • Jaane Jaan

    ★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • Passing Time

  • When Evil Lurks

    ★★½

  • Memory

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★½

  • Jawan

    ★★

  • Green Border

    ★★★

  • Priscilla

    ★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Beast

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • El Conde

    ★★★

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Hostel Hudugaru Bekagiddare

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Red Rooms

    ★★★★

  • Lust Stories 2

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Por Thozhil

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • through a looking glass

  • La Chimera

    ★★★½

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Kennedy

    ★★½

  • memories: part 5

  • Fallen Leaves

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • memories: part 4

  • Close Your Eyes

    ★★★★

  • The Daughters of Fire

  • memories: part 3

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • memories: part 2

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • memories: part 1

  • Pictures of Ghosts

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★½