RSS feed for athinama
  • Venom: Let There Be Carnage

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Picture Perfect Mysteries: Newlywed and Dead

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Boi

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Kim Possible

    ★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Rent

    ★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Watership Down

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★★★★

  • Seven in Heaven

    ★★★½

  • Marvel Rising: Secret Warriors

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Boarding School

    ★★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★★

  • Dilili in Paris

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Bright

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Last Note

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★½

  • Bodied

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Hunter's Prayer

    ★★

  • Swiped

  • Everything, Everything

    ★★

  • Power Rangers

    ★★★★½