Sort by

AThousandSons has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Core

The Core

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chatterbox!

Chatterbox!

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Johnny Barrows

Mean Johnny Barrows

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Day I Died

The Day I Died

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Date

Last Date

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lunchroom Manners

Lunchroom Manners

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bottle and the Throttle

The Bottle and the Throttle

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alcohol Is Dynamite

Alcohol Is Dynamite

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
Read the review Edit this entry  
10
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hitchhikers

The Hitchhikers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
His Name Was Holy Ghost

His Name Was Holy Ghost

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Light the Fuse… Sartana Is Coming

Light the Fuse… Sartana Is Coming

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ninja In The Deadly Trap

Ninja In The Deadly Trap

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild in the Streets

Wild in the Streets

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry