RSS feed for athul
  • Andhadhun

    ★★★½

  • The Purity of Vengeance

    ★★★★½

  • A Private War

    ★★★½

  • Greta

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Dogman

    ★★★★★

  • Girls of the Sun

    ★★★★★

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Naa Peru Surya - Naa Illu India

    ½

  • Rangasthalam

    ★★

  • Peranbu

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Bra

    ★★

  • Naples in Veils

    ★★½

  • The 12th Man

    ★★★★★

  • M.C.A

    ½

  • Pyppin Chuvattile Pranayam

    ★★½

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★★

  • Goodalochana

  • Villain

    ★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★

  • Babumoshai Bandookbaaz

    ★★★

  • Bobby

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Back to Burgundy

    ★★★

  • CIA: Comrade In America

    ★½

  • Newton

    ★★★★½

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Strangled

    ★★★

  • Paris Can Wait

    ★★★

  • Boy Missing

    ★★★

  • IDI: Inspector Dawood Ibrahim

    ★★★

  • Shajahanum Pareekuttiyum

    ★½

  • Lens

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • A Conspiracy of Faith

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Heidi

    ★★★★

  • Land of Mine

    ★★★★

  • Rani Padmini

    ★★★

  • Two Friends

    ★★★

  • Colonia

    ★★★★½

  • No Escape

    ★★

  • Appavum Veenjum

  • Premam

    ★★★

  • Mustang

    ★★★★★

  • Desierto

    ★★★½

  • Knock Knock

    ★★½

  • Mucize

    ★★★★

  • Govindudu Andarivaadele

    ½

  • Marshland

    ★★★

  • The Absent One

    ★★★★★

  • Spring

    ★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★★

  • Highway

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • The Flu

    ★★½

  • The Keeper of Lost Causes

    ★★★★½

  • Bekas

    ★★★★½

  • The Patience Stone

    ★★★★★

  • Wadjda

    ★★★★★

  • Arike

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★★

  • Dookudu

    ½

  • Contagion

    ★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★

  • Where Do We Go Now?

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • No Mercy

    ★★★½