RSS feed for athul
  • Triangle

    ★★★★★

  • The Reader

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★

  • A Good Year

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★½

  • Volver

    ★★★★★

  • Fireworks Wednesday

    ★★★★

  • Offside

    ★★★★★

  • Munich

    ★★

  • Hotel Rwanda

    ★★★★

  • The Terminal

    ★★★★

  • Under the Tuscan Sun

    ★★★

  • Osama

    ★★★★★

  • At Five in the Afternoon

    ★★★★★

  • The Magdalene Sisters

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Meghamalhar

    ★★½

  • The Colour of Paradise

    ★★★★★

  • A Walk in the Clouds

    ★★½

  • The Bridges of Madison County

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★★

  • Indecent Proposal

    ★★★½

  • Jamon Jamon

    ★★★

  • Thaniyavarthanam

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★