• West Side Story

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Bem Bom

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • What We Wanted

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Work It

  • Black Is King

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Becoming

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Uncorked

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Stateless

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Decline

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½