Andrew has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry