Sort by

aishah has logged 22 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In Between

In Between

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★½
Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Taboo

Taboo

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fearless

Fearless

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry