Sort by

silvia has logged 271 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gwen

Gwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mennonite of the Living Dead

The Mennonite of the Living Dead

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Vibration

Vibration

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Interior

Interior

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Noah’s Shark

Noah’s Shark

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Moon

The Amityville Moon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amityville Cop

Amityville Cop

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Covid Killer

The Covid Killer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bearry

Bearry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shook

Shook

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of Humpty Dumpty

The Curse of Humpty Dumpty

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Medium

The Medium

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unlit

The Unlit

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadline

Deadline

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry