Sort by

silvia has logged 35 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Why?

Why?

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellevator

Hellevator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solace

Solace

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry