Sort by

atsali has logged 103 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
25
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★½
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mother

Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Poppy Field

Poppy Field

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
White Building

White Building

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Cyrano, My Love

Cyrano, My Love

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Human Factors

Human Factors

2021
×
★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Night Belongs to Lovers

The Night Belongs to Lovers

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
a-ha - The Movie

a-ha - The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
I Promise You Anarchy

I Promise You Anarchy

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Making 'Cleaver'

Making 'Cleaver'

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Monday

Monday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry