• Judas and the Black Messiah

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

  • Les Misérables

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Olympic Dreams

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½