Fatima has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Always for Pleasure

Always for Pleasure

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Keep On Keepin’ On

Keep On Keepin’ On

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Capernaum

Capernaum

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry