• A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★★

  • You Can Live Forever

  • Vale Night

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Lulli

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★½

  • The Shadow in My Eye

  • Fuelled

    ★★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★★

  • Squid Game

    ½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Awake

    ½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • Audible

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Are You Okay?

  • The Fallout

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Bobo the Monkey

  • Animal World: Elephants

  • SMTOWN LIVE

    ★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Umbrella

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Songbird

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★★

  • Notes for My Son

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Puparia

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★