• Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • I Want You Back

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Raging Fire

  • The Green Knight

  • Memoria

  • Paris, 13th District

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Dig

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Hand

  • Happiest Season

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

  • Tenet

  • I Used to Go Here

  • Hamilton

  • The High Note

  • The Half of It

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★

  • My Octopus Teacher

  • Undine

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Sylvie's Love

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Queen & Slim

  • Klaus

  • The Booksellers

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½