• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Prehistoric Planet

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

  • Tenet

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

  • Feels Good Man

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Gemini Man

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Founder

  • Sing