Sort by
  • This Is Me…Now

  • Lisa Frankenstein

  • A Different Man

    ★★

  • Love Lies Bleeding

    ★★★★

  • Dìdi (弟弟)

  • I Saw the TV Glow

    ★★★★

  • Anyone But You

    ★★

  • Napoleon

    ★★★

  • Thanksgiving

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • Saw X

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★

  • Dream Scenario

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★

  • Saltburn

    ★★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Perfect Days

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Bama Rush

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Mafia Mamma

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Problemista

    ★★★½

  • I Used to Be Funny

    ★★

  • Hypnotic

    ★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Reality

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Eileen

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Fair Play

    ★★★★

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Significant Other

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★