• Deep Water

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Weekend Away

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

  • I Want You Back

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • Fresh

  • Scream

  • Don't Look Up

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • There's Someone Inside Your House

  • The Humans

  • The Guilty

  • The Alpinist

  • Dune

  • Spencer

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • Ride the Eagle

  • Old

  • Bergman Island

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

  • Stowaway

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★★★

  • Wrong Turn

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Empty Man

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Stalker

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • The Rental

  • Fantasy Island

    ★★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • The Night House

  • Black Bear

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★