• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Skater Girl

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • No Goodbyes

  • Plan B

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Untitled Earth Sim 64

  • Spooky Town

  • Stowaway

    ★★½

  • Joji

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Me You Madness

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Music

    ★★