RSS feed for Aubrey

Aubrey has logged 11 entries for films released in the 1930s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
19
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
Edit this entry  
02
Forbidden

Forbidden

1932
×
★★★
Edit this entry  
22
Ladies They Talk About

Ladies They Talk About

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Edit this entry  
14
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Edit this entry  
20
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★
Edit this entry  
25
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★
Edit this entry  
23
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry