RSS feed for Aubrey

Aubrey has logged 90 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★
Edit this entry  
26
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Newsies

Newsies

1992
×
★★½
Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Timecop

Timecop

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
School Ties

School Ties

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
Read the review Edit this entry  
22
Thesis

Thesis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Angela

Angela

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Edit this entry  
03
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Go

Go

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry