RSS feed for Aubrey

Aubrey has logged 104 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Torn Apart

Torn Apart

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Draw a Perfect Circle

How to Draw a Perfect Circle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole

The Hole

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

2009
×
★★
Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Edit this entry  
06
May

May

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Edit this entry  
18
The Caterpillar Wish

The Caterpillar Wish

2006
×
★½
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sahara

Sahara

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Australia

Australia

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Loser

Loser

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Missing

The Missing

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry