RSS feed for Aubrey

Aubrey has logged 347 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Truth

Truth

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Woman

The Woman

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mansion

The Mansion

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Term Life

Term Life

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Colonia

Colonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry