Sort by

Aubrey has logged 613 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Edit this entry  
30
Stuck

Stuck

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Allure

Allure

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Blood

Blood

2014
×
½
Edit this entry  
29
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Xanadu

Xanadu

1980
×
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★
Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Special Treatment

Special Treatment

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bliss

Bliss

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Dirtbag

Teenage Dirtbag

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blind Date

Blind Date

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
1/1

1/1

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Dick

Good Dick

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Dread

Dread

2009
×
★½
Edit this entry  
29
Kill Me Later

Kill Me Later

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Sisterhood of Night

The Sisterhood of Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry