RSS feed for Aubrey

Aubrey has logged 56 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
Edit this entry  
25
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★½
Edit this entry  
25
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Olivia

Olivia

1951
×
★★★★
Edit this entry  
24
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
20
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
20
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pride

Pride

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Little

Little

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Edit this entry  
12
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
Edit this entry  
11
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
Edit this entry  
11
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killers

The Killers

1964
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
09
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
09
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read prior review Edit this entry