Sort by

Aubrey has logged 662 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ran

Ran

1985
×
Read the review Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
Read the review Edit this entry  
27
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
La Notte

La Notte

1961
×
Read the review Edit this entry  
13
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Death Clique

Death Clique

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drew Peterson: Untouchable

Drew Peterson: Untouchable

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sightless

Sightless

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
Edit this entry  
22
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry