Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Identité Secrète

Identité Secrète

2011
×
Edit this entry  
11
The Sentimental Teaser

The Sentimental Teaser

1999
×
Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★
Edit this entry  
10
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Satya

Satya

1998
×
★½
Edit this entry  
04
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Edit this entry  
03
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
Edit this entry  
28
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Edit this entry  
27
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Queen

Queen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Edit this entry  
19
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Baby Bump

Baby Bump

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
13
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jean-Pierre's Mouth

Jean-Pierre's Mouth

1996
×
★★½
Edit this entry  
07
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
White Heat

White Heat

1949
×
★★★½
Edit this entry  
06
Homeless Hare

Homeless Hare

1950
×
Edit this entry  
05
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fury

Fury

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Opposite of Sex

The Opposite of Sex

1998
×
★½
Edit this entry  
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry