Sort by

Aubrey has logged 432 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Gay Deceivers

The Gay Deceivers

1969
×
★★★
Edit this entry  
08
Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

1924
×
★★★
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
The Story of Piera

The Story of Piera

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Braid

Braid

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jan Dara

Jan Dara

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Coma

Coma

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Worry, I'm Fine

Don't Worry, I'm Fine

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
liebeskind

liebeskind

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Queen

Queen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Baby Bump

Baby Bump

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★
Edit this entry  
27
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licensed to Kill

Licensed to Kill

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Stree

Stree

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Joji

Joji

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★
Edit this entry