Sort by

Aubrey has logged 286 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Machuca

Machuca

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When Heaven Falls

When Heaven Falls

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Sister My Love

My Sister My Love

1966
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anne of Green Gables

Anne of Green Gables

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry