Sort by

Aubrey has logged 60 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Edit this entry