• Upstream Color

    Upstream Color

    ★★★★

    Oh neat so it's about wresting control of your childhood trauma and caring for your inner child as a mechanism of healing, cool beans

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

    OKAY IT'S STILL PERFECT

  • View from the Top

    View from the Top

    ★½

    this is nothing

  • Our Hospitality

    Our Hospitality

    ★★★½

    MaF Mini-Roulette 10.5, week 5. FUN SCORE: 4/5

  • Whispering Corridors

    Whispering Corridors

    ★★½

    MaF Mini-roulette 10.5, Week 3

  • Frailty

    Frailty

    ★★★

    Fuck da police

  • The Awful Truth

    The Awful Truth

    ★★★½

    MaF Mini-roulette 10.5, Week 2

  • The Wanting Mare

    The Wanting Mare

    ★★★

    MaF Mini-roulette 10.5, week 1

  • Cocaine Bear

    Cocaine Bear

    ★★★½

    EXACTLY WHAT IT SAYS ON THE TIN. More like, BASED AS HELL on a true story.

    Nancy Reagan was right.

  • Knock at the Cabin

    Knock at the Cabin

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Best biblical adaptation out there. Really nailed the characterization of God as a terrorist! 😂

  • Phenomena

    Phenomena

    ★★★

    MaF Roulette, Season 10 Week 10

    Incongruous. Incoherent. I wish I'd been watching some Fulci.

    ....but dat ending tho

  • City of Life and Death

    City of Life and Death

    ★★★★

    MaF Roulette, Season 10 Week 9

    fucking hell