Sort by

aubrey 🍓 has logged 673 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Excision

Excision

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Man on Campus

Dead Man on Campus

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Betty Boop's Birthday Party

Betty Boop's Birthday Party

1933
×
Edit this entry  
28
Coda

Coda

2013
×
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog City: The Movie

Dog City: The Movie

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Primer

Primer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Smiley

Smiley

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Elfette Saves Christmas

Elfette Saves Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Merry Mirthworm Christmas

A Merry Mirthworm Christmas

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elves

Elves

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Raunchy Christmas Story

A Raunchy Christmas Story

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Frozen Christmas Time 2

A Frozen Christmas Time 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry