• Along for the Ride

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • WeCrashed

  • DMZ

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Descendant

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

  • Spencer

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Free Guy

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Wind River

  • Arrival

  • La La Land

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • Inception

  • The Dark Knight

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★