Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Murder on a Sunday Morning

Murder on a Sunday Morning

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Who Killed Vincent Chin?

Who Killed Vincent Chin?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry