Sort by

✧・゚*audrey*・゚✧ has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Edit this entry  
08
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alone

Alone

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry