• Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Surroundings

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Dormitory

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Reflection

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Back Then

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½