Sort by

Daniel has logged 35 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Man 2020

Man 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
In The Fall

In The Fall

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Turning Point

The Turning Point

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Man

Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Snatch

Snatch

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Edit this entry  
24
The Auschwitz Report

The Auschwitz Report

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
21
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
#Equality

#Equality

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Modern Educayshun

Modern Educayshun

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Images of Liberation

Images of Liberation

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boss of It All

The Boss of It All

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Europa

Europa

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry