Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Garden of Tulips

In the Garden of Tulips

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
Edit this entry  
05
Wanted: The Perfect Guy

Wanted: The Perfect Guy

1986
×
Edit this entry  
05
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Peck O' Trouble

A Peck O' Trouble

1953
×
Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucky Three: An Elliott Smith Portrait

Lucky Three: An Elliott Smith Portrait

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little School Mouse

Little School Mouse

1954
×
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Void

Void

2017
×
Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wham!

Wham!

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gigli

Gigli

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
31
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry