Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rams

Rams

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry