RSS feed for AULDBOY

AULDBOY has watched 127 horror films.

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Fall

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★½

  • Blair Witch

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Hush

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • Hell House LLC

    ★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

  • The Witch

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Unfriended

  • It Follows

    ★★

  • A Haunted House 2

  • Creep

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★½

  • World War Z

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Warm Bodies

    ★★

  • A Haunted House

  • Paranormal Activity 4

    ★½

  • Would You Rather

  • Sinister

    ★★★★

  • The Woman in Black

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Paranormal Activity 3

  • Megan Is Missing

    ½

  • Take Shelter

    ★★★½

  • Paranormal Activity 2

    ★★

  • Insidious

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • The Crazies

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • Devil

    ★★½

  • Zombieland

    ★★★★

  • [REC]²

    ★★★½

  • Case 39

    ★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★½

  • Drag Me to Hell

    ★★

  • Dead Snow

    ★★

  • Aliens vs Predator: Requiem

  • I Am Legend

    ★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★½

  • Paranormal Activity

    ★★★

  • 28 Weeks Later

    ★★★