RSS feed for AULDBOY

AULDBOY has watched 199 science fiction films.

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • iBoy

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Pixels

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Stonados

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Sharknado

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★

  • World War Z

    ★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • After Earth

    ½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★

  • Oblivion

    ★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★

  • Black Mirror: Be Right Back

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★