RSS feed for AULDBOY
  • Honey Boy

    Honey Boy

    ★★★★½

    If Shia actually makes a Kevin Abstract movie I think I will die

  • Richard Jewell

    Richard Jewell

    ★★★

    Sam Rockwell did the Olympic Park bombing because there wasn’t enough white people there

  • 1917

    1917

    ★★★★

    why didn’t they just snapchat the other battalion OMG silly ww1 soldiers 😂🤣😹🤦‍♀️

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★½

    Oh no what a shame Bong Joon Ho has tuberculosis! 😢😏😷 It’s fine though Hollywood, I know a guy who can take his spot he makes really annoying Letterboxd reviews I think you’ll like him, I can introduce you if you’d like and we can sign a ten movie long contract?

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★★½

    Alright kids, today on the magic school bus we journey through the wonders of Adam Sandlers asshole

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★★½

    The Lighthouse...more like THE LITHOUSE aha hah 🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍♀️
    Wait where’s everyone going...please come back...

  • Jojo Rabbit

    Jojo Rabbit

    ★★★

    Sam Rockwell still upset to this day that he didn’t get to play Hitler

  • Little Women

    Little Women

    ★★★★½

    Was enjoying the film until I saw Florence Pugh wearing a crown of flowers on her head and then I was suddenly hit with Midsommar PTSD and had to leave before any more Swedish cults showed up

  • Marriage Story

    Marriage Story

    ★★★★½

    As far back as I can remember, I always wanted to be a divorce lawyer

  • Joker

    Joker

    ★★★½

    Imagine giving this film of all films an EIGHT MINUTE standing ovation? I want what crack Venice be smoking

  • I Lost My Body

    I Lost My Body

    ★★★★

    That hand really can act, excited to see where his career goes from here

  • The King

    The King

    ★★★½

    ALLO...GUYS...IT...EEES...ROBÉRT...PATTINSON...
    SPEEKING...I ERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR......
    MOOST...SPEEK...WERY...SLO...BECAUSE...DEES.
    IZ...OW...FRENCH...PEEPLE...SPEEK...RIGHT?