Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sergio

Sergio

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

×
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stardust

Stardust

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rock

Rock

2020
×
½
Read the review Edit this entry