Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Edit this entry  
27
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
15
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Liza with a Z

Liza with a Z

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Edit this entry