RSS feed for Sofia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★
Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Man on the Moon

The Last Man on the Moon

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
A Solitary Mann

A Solitary Mann

×
★★★★
Edit this entry  
10
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Galaxy Britain Built

The Galaxy Britain Built

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★½
Edit this entry