RSS feed for Sofia

Sofia has logged 37 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★½
Edit this entry  
05
Fractals: The Colors Of Infinity

Fractals: The Colors Of Infinity

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hogfather

Hogfather

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Edit this entry  
18
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dara O'Briain Crowd Tickler

Dara O'Briain Crowd Tickler

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dara O Briain: Craic Dealer

Dara O Briain: Craic Dealer

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
How Videogames Changed the World

How Videogames Changed the World

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Terry Pratchett: Back in Black

Terry Pratchett: Back in Black

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry